top of page

Організація роботи закладу

Режим роботи закладу:

Заклад працює на п'ятиденному робочому тижні. 

Враховуючи потреби батьків, групи з режимом роботи 9 годин    працюють    з 08.00. - 17.00

      Вихідні дні: субота, неділя, святкові.

         У закладі функціонують групи загального розвитку та спеціалізовані групи. Груп загального розвитку для дітей раннього та дошкільного віку – 7; груп для дітей з вадами мови – 3; груп для дітей з порушенням психічного розвитку – 2.

         Головною метою та предметом діяльності дошкільного навчального закладу є  виховання та навчання  дітей дошкільного віку, надання кваліфікованої допомоги в корекції недоліків розвитку мови і порушення психічного розвитку дитини, організація фізкультурно-оздоровчої роботи з  дітьми.

Організація харчування і медичне обслуговування закладу:

         Триразове харчування дітей організовується відповідно до встановлених державних норм, до режиму  перебування дітей у садочку. Заклад визначає потребу в продуктах харчування  в централізованому порядку.   

         Медичне обслуговування дітей закладу здійснюється медичним персоналом, який  здійснює фізкультурно-оздоровчі та лікувально-профілактичні заходи; контроль за станом здоров’я; фізичним розвитком дітей; організацією їх фізичного виховання, загартування; дотримання санітарно-гігієнічних норм режиму та якості харчування.

Організація освітньо-виховного процесу:

       Головною метою та предметом діяльності дошкільного навчального закладу є  виховання та навчання  дітей дошкільного віку, надання кваліфікованої допомоги в корекції недоліків розвитку мови і порушення психічного розвитку дитини, організація фізкультурно-оздоровчої роботи з  дітьми. 

      Освітньо-виховний процес у Закладі здійснюється відповідно до програм навчання і виховання дітей дошкільного віку,  рекомендованих Міністерством освіти України для роботи з дітьми, що мають мовні вади, затримку психічного розвитку.

       Освітній процес у закладі дошкільної освіти № 145 здійснюється відповідно до  програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

       Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, схвалений рішенням Колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від, затверджений наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.01.2021 № 33.  Базовий компонент дошкільної освіти – Державний  стандарт, що містить норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті.

       Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», рекомендована Міністерством освіти і науки України, 2022 рік. Автор програми О.І. Білан, за загальною редакцією О.В. Низковської.

       Програма  розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» - комплексна регіональна програма, в якій розширено змістовний компонент освітньої роботи з дітьми від двох до шести років. Програма побудована на принципах науковості, інтеграції, системності, комплексності, гуманізації змісту навчання та виховання.

        Освітньо-виховний процес з дітьми, що мають мовні вади, порушення психічного розвитку здійснюється за програмами «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей 5 року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Рібцун Ю.В., «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» Трофименко Л.І., «Віконечко» Сак Т.В..

       Робота над забезпеченням єдності фізичного та психічного здоров'я дітей, валеологічного виховання здійснюється за програмою «Азбука здоров'я», яка була розроблена творчим колективом дошкільного навчального закладу № 145 спільно з Центром педагогічного інспектування і затверджена заступником директора з наукової роботи Дніпропетровського інституту освіти В.В. Морозовою.        

Створення умов у закладі для здійснення освітнього процесу

          Для життєдіяльності  та  всебічного розвитку дітей  створено належні умови: групові кімнати обладнані необхідними меблями, мають сучасний дизайн, враховані санітарно-гігієнічні умови для перебування дітей. Для повноцінного розвитку  особистості, творчого мислення, уяви, фантазії, пізнавальних здібностей, створено розвивально-ігрове середовище,  яке дає кожній дитині змогу знайти собі справу по душі, відповідно до своїх інтересів, уподобань, індивідуального розвитку.

         Організація навчально-виховного процесу в дошкільному закладі  спрямована на творчий пошук сучасних форм навчально-виховної роботи, створення необхідних умов для повноцінного фізичного і психічного розвитку кожної дитини.

         В дошкільному закладі функціонують кабінети: вчителів-дефектологів, логопедів, практичного психолога, вихователя-методиста,  медичний, маніпуляційний,  музично-спортивна зала:

  • Музично-спортивна зала

          Заняття з фізкультури плануються та проводяться інструктором з фізкультури з урахуванням стану здоров’я дітей та завдань їх оздоровлення. Обов’язково звертається увага на фізичне навантаження кожної дитини. Педагог в роботі з дітьми використовує , доповнюючи її власними напрацюваннями, які лягли в основу науково-методичного інноваційного проекту "Вчимося бути здоровими".

  • Кабінет практичного психолога

Психологічна служба закладу прикладає всі зусилля щоб забезпечити:
• психологічне здоров’я дітей і всіх учасників навчально-виховного процесу,
• психологічний супровід навчально-виховного процесу для ефективного розвитку особистості,
• створення умов для індивідуального розвитку особистості,
• створення умов для індивідуального розвитку кожної дитини,
• профілактику відхилень в процесі виховання.

  • Кабінети вчителів-логопедів

        Мета вчителів-логопедів —  подолання порушень і дефектів мовлення, профілактики мовних розладів засобами спеціально-організованого навчання і виховання, удосконалення  корекційно логопедичного процесу.

  • Кабінети вчителів-дефектологів

          Основні завдання, які вирішують вчителі-дефектологи:

-   подолання порушень психічних процесів та мовленнєвих вад у дітей.

- навчання і виховання дітей із затримкою психічного розвитку, порушеннями емоційно-вольової сфери.

  • Кабінет вихователя-методиста

bottom of page